Jesteś zapalonym fanem pszczelarstwa? A może dopiero odkrywasz w sobie zamiłowanie do tej pięknej pasji? Nieważne, czy chcesz postawić swój pierwszy ul, czy już jesteś w posiadaniu całej pasieki. U nas znajdziesz wszystko, co potrzebne do wyposażenia pszczelego domu.

Ramki pszczele – dlaczego są takie ważne?

W hodowli pszczół każdy szczegół ma ogromne znaczenie. W końcu chcielibyśmy, żeby wytwarzały one jak najwięcej przepysznego miodu. Jednak nawet najmniejszy błąd w sztuce może sprawić, że wcale nie musi się tak stać. Jakie znaczenie ma wybór ramek do ula? Ogromne! Jest ich wiele rodzajów, jednak praktycznie wszystkie różnią się między sobą wymiarami. Nieprawidłowo dobrane ramki sprawią, że pszczoły nie będą w stanie tworzyć plastrów miodu. W naszym asortymencie znajdziesz szeroką gamę ramek do uli, chociażby ramki hoffmanowskie, ramki warszawskie poszerzane, czy ramki wielkopolskie. Każdy fanatyk pszczelarstwa znajdzie tu coś dla siebie, a właściwie coś dla swojej pszczelej rodziny. Odpowiednie ramki to podstawa udanej hodowli – a my doskonale o tym wiemy.

Węzy – po co się ich używa?

Nie da rady mówić o ramkach, nie wspominając o węzach. Tak więc czym one są? To swego rodzaju szablony, z wytłoczonym wzorem komórek plastra miodu. Węzy zawsze muszą być dopasowane wymiarami do ramek pszczelich. Z reguły trzeba je na ramkę zamontować, wtapiając w drut. A co, jeśli można ten proces ułatwić? Jest to możliwe dzięki zakupie ramek do ula zadrutowanych z węzą. Znajdziesz je właśnie w naszej ofercie! Wybór takiej ramki znacznie ułatwi Ci przystosowanie ula dla pszczelej rodziny. Daje on również gwarancję idealnego dopasowania węzy do ramki. Dzięki temu z pewnością potencjał roju wzrośnie. 

Kiedy użyć nadstawki?

Była już mowa o ramkach do uli i węzach. Czas więc przejść do tematu nadstawek. Kiedy z nich skorzystać? Nadstawki wstawia się do ula sezonowo, w celu zwiększenia jego pojemności. Pełnią one funkcję magazynu na miód i odpowiednio użyte ogrzeją ul. Są swego rodzaju korpusem, który sprawia, że ramki staną się niższe i grubsze. Aby zamontować nadstawkę, trzeba poczekać na odpowiedni moment. Wszystko zależy od danej rodziny pszczelej i procesu jej hodowli. 

Poszukujesz ramek pszczelich typu wielkopolskiego? A może ramek warszawskich poszerzanych lub hoffmanowskich? Nie masz czasu by założyć samemu węzy, lub po prostu jeszcze nie jesteś pewny jak to zrobić? W naszym sklepie rozwiążemy Twoje wszystkie pszczelarskie problemy. Skorzystaj z naszej oferty i już dziś zwiększ potencjał swojej rodziny zapylaczy.