Picie wina dla wielu osób to swoisty rytuał wywołujący dobre skojarzenia i dlatego wymagający odpowiedniej oprawy. Wino towarzyszy często ważnym chwilom w życiu, jest częścią najlepszych wspomnień. Dlatego tak jak ważna jest jakość trunku, tak i duże znaczenie ma kieliszek, w którym jest ono serwowane. Jeśli jest on piękny, wyjątkowy, odpowiednio dobrany do rodzaju wina, to można mieć pewność, że zostanie to docenione przez osoby, które będą z niego pić.

Jakie kieliszki do wina wybrać?

Fakt, czy serwowane będzie wino białe czy czerwone jest podstawowym wyznacznikiem podczas wyboru odpowiedniego szkła. Kieliszki do wina czerwonego są większe, wyższe i bardziej masywne, natomiast te do białego są nieco mniejsze i niższe. Różnica ta wynika z intensywności uwalniania aromatów pomiędzy winem czerwonym a białym.

To w jakim kieliszku pite jest wino ma znaczenie i nie chodzi tylko wybór właściwego kształtu, ale również o jego jakość, szczegóły świadczące o klasie i tworzące wyjątkową atmosferę. Na pewno wyjątkową propozycją są kryształowe kieliszki – bogato zdobione, pełne niepowtarzalnych detali, nie do przeoczenia na stole. Ręczne wykonanie grawerów sprawia, że kieliszki z grawerem to najwyższa półka wśród kieliszków do wina. Odpowiednia dekoracyjna ręczna obróbka, doskonałej jakości szkło sprawiają, że trunek prezentuje się w nich bardzo dobrze. Dzięki profesjonalnemu grawerowaniu kryształowe kieliszki pięknie pracują ze światłem, lśnią i mienią się. Kryształy można dobrać tak dla wina białego jak i czerwonego. Możliwy jest wybór zarówno bardzo bogato zdobionych dla osób lubiących styl tradycyjny, jak i w grawerach delikatniejszych i nowocześniejszych.  Bez względu na wybór, będą zawsze świadczyć o klasie ich właściciela, dobrym smaku, zamiłowaniu do piękna i wzbudzą zachwyt wśród gości.

Kieliszki z grawerem – pomysł na niepowtarzalny prezent

Kryształowe kieliszki z grawerem to naprawdę ekskluzywny pomysł na prezent. Doskonale sprawdzą się jako podarunek dla nowożeńców gwarantując, że staną się wspomnieniem najważniejszego dla nich dnia w życiu. To również jedyny w swoim rodzaju upominek na inne, mniej zobowiązujące okazje. Duża liczba proponowanych grawerów, a nawet szeroki wybór kolorów szkła dają możliwość wyboru zestawu, który zaspokoi każdy gust. Dla osób odważnych, nie bojących się nieoczywistych zestawień, możliwe jest skompletowanie zestawu kieliszków kryształowych, gdzie każdy będzie w innym kolorze. 

Bez względu na dokonany wybór, decydując się na kieliszki do wina z grawerem, można mieć pewność, że będą one pełniły nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną i staną się niepowtarzalną ozdobą.