W ofercie każdego jednego salonu kosmetycznego podstawowym zabiegiem, jaki jest często wykonywany okazuje się tradycyjny manicure paznokcia, a więc szereg czynności pielęgnacyjno-odżywczych, które mają poprawić jakość płytki naszego paznokcia. Zanim jednak zdecydujemy się usiąść na fotelu konkretnego salonu kosmetycznego, powinniśmy się upewnić, że jest to odpowiednie miejsce do wykonania manicure.

Wbrew pozorom to nie jest tylko zwyczajne pomalowanie paznokcia, ale nierzadko w miejscach niesterylnych czy brudnych możemy zarazić się rozmaitymi zarazkami, bakteriami i drobnoustrojami. Efektem tego okazują się różnorodne zmiany skórne, reakcje alergiczne, choroby zakaźne i poważne dolegliwości, o których istnieniu w naszym organizmie czasami nie mamy nawet zielonego pojęcia.

Ponadto warto też mieć na względzie fakt, iż na chwilę obecną znajduje się cała masa przeróżnych rodzajów chorób natury dermatologicznej, którymi także nietrudno jest się zarazić, gdy te same narzędzia są wykorzystywane do pielęgnowania paznokci kilku czy kilkunastu klientek dziennie. Pierwsze, co zrobimy zanim usiądziemy na fotelu u kosmetyczki, to sprawdzenie i upewnienie się, że po każdej jednej osobie i każdym robionym zabiegu dezynfekuje sprzęt. Wtedy będziemy mogli być spokojni, że w razie czego nie zarazimy się niczym, co zagrażałoby naszemu zdrowiu czy estetyce ciała.

Kolejna sprawa to rodzaj kosmetyków, jakie są używane podczas manicure. Nawet, jeżeli na stałe nie korzystamy z usług salonów kosmetycznych, powinniśmy popatrzeć przede wszystkim na to, jakie kosmetyki są na chwilę obecną standardem w dziedzinie manicure. Wszystko oczywiście będzie zależało zwłaszcza od tego, na jaki rodzaj manicure się decydujemy – czy to będzie klasyczny french, czy może monofaza, hybryda czy paznokcie żelowe. Tak czy inaczej, nie ma sensu decydować się w ciemno na różne preparaty, jeżeli mogą one uszkodzić płytkę naszego paznokcia, albo uzależnić nas od danego zabiegu.

Tak jest na przykład z wszelkimi zabiegami hybrydowymi czy z żelem oraz tipsami. Nie ma możliwości zdjęcia lakieru samodzielnie. Specyfiki na naszej płytce paznokcia są tak grubo nałożone i utwardzone pod specjalną lampą, że w zasadzie brak sposobność zdarcia żelu czy lakieru samodzielnie. Wtedy niezbędna jest kolejna wizyta u kosmetyczki, która wiąże się albo z kosztami wykonania manicure ponownie, albo z kosztami związanymi ze ściągnięciem warstw nałożonych.

Jeszcze jedna kwestia, jaka ma ogromne znaczenie w dziedzinie kosmetyki to oferta salonu. Nawet prosty manicure może zostać zrobiony nie tak jak należy albo z zastosowaniem preparatów czy sprzętów, które już dawno wyszły z użytku i jak na dzisiejszą kosmetykę są uznawane po prostu za nieskuteczne, tandetne czy przestarzałe. Niczym zapłacimy kilkadziesiąt złotych za wykonany zabieg, nie bójmy się popytać o to, co może się okazać przesądzające o rezygnacji z akurat tej kosmetyczki czy wręcz przeciwnie – wyboru konkretnego salonu.