Do czego stosowane są folie izolacyjne?

Folie izolacyjne są stosowane do ochrony pomieszczeń i budynków między innymi przed szkodliwym działaniem wilgoci. W sklepie www.e-verto.pl  jest dostępna szeroka gama folii, które stosuje się do izolacji:

  • Folie fundamentowe poziome 
  • Folie kubełkowe fundamentowe
  • Folie paraizolacyjne

Folie fundamentowe poziome – charakterystyka i zastosowanie

Tego rodzaju folie są stosowane do izolacji poziomej fundamentów. Dzięki wysokiej jakości materiałowi (polietylen), z którego folie fundamentowe zostały wykonane, można w sposób długotrwały zabezpieczyć ściany budynku przed grzybem i pleśnią. Polietylen wysokiej gęstości jest bardzo elastyczny i dzięki specjalnym wytłoczeniom ma również właściwości antypoślizgowe. W Sklepie E-Verto dostępne są folie do izolacji poziomej fundamentów o różnych wymiarach, dzięki czemu są dopasowane do potrzeb klienta:

  • Folia Fundamentowa Gruba 25 Cm X 30mb
  • Folia Fundamentowa Gruba 40 Cm X 30mb
  • Folia Fundamentowa Gruba 50 Cm X 30mb

Folie kubełkowe fundamentowe – charakterystyka i zastosowanie

Ten rodzaj folii izolacyjnych stosuje się do pionowej izolacji fundamentów, ścian, stropów, mających bezpośredni kontakt z podłożem. Może również zostać zastosowany do izolacji podłóg, tarasów, a także jako warstwa odprowadzająca wodę z konstrukcji dachów zielonych. Folie kubełkowe fundamentowe charakteryzują się wysoką odpornością na zniszczenie, wilgoć, chemikalia, rozdzieranie. Zapewnia również wentylację i drenaż. W Sklepie E-Verto dostępne są dwie wersje tego produktu, różniące się jedynie swoim rozmiarem:

  • Folia Kubełkowa Fundamentowa 0,5 X 20mb 400g/M2
  • Folia Kubełkowa Fundamentowa 1 X 20mb 400g/M2

Folie paraizolacyjne – charakterystyka i zastosowanie

W sklepie E-Verto dostępne są dwa rodzaje tych folii: aluminiowa oraz żółta. Różnią się one właściwościami i zastosowaniem, jednak należą do tego samego rodzaju folii:

  • Folię paraizolacyjną aluminiową (Strotex Al 90 75m2 i Strotex Al150 75m2) stosuje się do izolacji dachów skośnych i płaskich oraz wewnątrz ścian budynków. Chroni ściany i poddasza przed utratą ciepła i przenikaniem wilgoci, ponieważ posiada ekran odbijający promieniowanie cieplne. Dzięki trwałemu materiałowi, czyli polietylenowi, folia odporna jest przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Folia paraizolacyjna żółta (100m 2×50 0,2mm Atest) znajduje swoje zastosowanie w blokowaniu pary wodnej, która napiera na izolację termiczną. Tego rodzaju folia chroni i izoluje dach, dzieje się to dzięki wełnie mineralnej i membranie dachowej. Można ją stosować nie tylko jako warstwę paraizolacyjną dachów, stropów i ścian, lecz także izolacyjną pod podłogi drewniane i panele.